• 0
  • 0546 969 06 06

Minimal Dövme Nedir?

In Blog
Şubat 8, 2019

Dövme yaptırmak; çoğu zaman kişilerinde bedenlerinde anlamı sanat eserleri, önemli yazılar veya şekiller bulundurmak istemesiyle yaptırılır. Bunun amacı her bir dövmenin kullanıcısıyla arasında özel bir anlam bağının olmasıdır. Yani kişiye özel anlam barındıran dövmeler, her şartta daha çok sevilmektedir. Bu dövmeler yapılış tarzına ve kişi tercihine birçok kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan biri de ‘minimal dövme’ tercihleridir. Dövmesinin pratik, şık ama küçük olmasını isteyenler tarafından tercih edilebilir. Aynı zamanda dövme maliyetinden kurtulmak isteyenler ve acıya çok da dayanamayıp işlemin kısa sürmesini isteyenler de. Her ne olursa olsun; sizin için önemli olan, minimal boyuttaki dövmenizin size ait anlamı başarılı şekilde taşıması olacaktır. Şimdi sizlere bu minimal desenlerin anlamlarını kısaca anlatmak istiyoruz.

Minimal dövmelerin anlamları nelerdir?

  • Aromatik bir çiçek dövmesi: Bir kadın için sevgiyi ve hoş duyguları barındıran çiçek seçimi, kişilerin tercih listesinde başı çekmektedir. Özellikle gül seçimi, aşkın anlamını kişinin bedeninde yansıtır. Ufak bir gül, kadının cazibesinin artmasına yardımcı olur.
  • Kelebek dövmesi: En çok tercih edilenlerin arasında gelen kelebek, aslında bir tür af etme anlamını içerir. Bir diğer anlamı ise kucaklaşmaya verilen mesajdır.
  • Sinek kuşu dövmesi: Eşsiz bir dövme yaptırmak istiyorsanız, sinek kuşu dövmesi sizin için çok anlamlı olacaktır. Çünkü bu kuş, doğada hiçbir canlıda bulunmayan harika özelliklere sahiptir. Yüksek enerjiyi temsil eder. Sevgiyi ve sevinci temsil eder. Yüksek verimliliği ve çevikliği yansıtır.
  • Ay ve güneş dövmeleri: Ay kadınların sembolü, güneş ise erkekliğin işaretidir. Kişiler bu zıt kavramları istediği şekilde vücutlarında kullanmaktadır.
  • Çapa işaretinin dövmesi: İnsanlara güvenli bir liman hissi ve istikrar mesajı vermek isterseniz, çapa dövmesini tercih edebilirsiniz.
  • Kar tanesi dövmesi: Gökten aşağı şekilde düşen kar tanelerini temsil eden dövmeler yaptırmanız, sizin bireyselliğinizi ve benzersiz oluşunuzu temsil eder.

Düş kapanı dövmesi: Bu dövme sizin pozitif enerji almanıza ve çevreye o mesajı iletmenize faydalı olacaktır. Çünkü büyülü şekilde sallanan bir muskayı temsil eden bu kapan; Amerikan yerlilerince kötü rüyalara yakalanmamak ve yüksek enerjiye sahip olmak için uyunan odalara asılırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.