• 0
  • 0546 969 06 06

Geçici Dövme Ne Kadar Sürede Kalıcı Olur? Geçici Dövme Nasıl Uygulanır?

In Blog
Nisan 5, 2019

Dövme yaptırmak isteyen insanlar; eğer bu süreci ağrılı ve zor görürse, tercihlerini geçici dövmeden yana kullanacaklardır. Geçici dövme, hızlı ve acısız olmasıyla etkili ve tercihi popüler bir uygulama haline gelmiştir. Peki, geçici dövme hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Şimdi bunları inceleyelim.

Geçici dövme ne kadar süre kalıcı olur?

Geçici dövme, gerçek dövme gibi deri altına iğne yardımıyla enjekte edilmez. Bu yüzden elbette kalıcı dövmeye göre çabuk çıkacaktır. Güneşe dikkat ettiğiniz takdirde bir haftaya kadar kullanım süreniz olacaktır. Bazıları bunu kısa bir süre olarak görse de, avantajınız dövmenizden sıkılmamak ve sürekli yeni tercihlerle kendinizi renklendirmek olacaktır. Geçici dövmenin kalıcılık süresi, gerekli korumaları yaptırdığınız takdirde 7 güne kadar çıkmaktadır. Bu yüzden; ‘Geçici dövme kısa ömürlüdür’ denebilir.

Geçici dövme nasıl uygulanır?

Bu konuya başlamadan önce malzeme kalitesi ve cinsiyle ilgili kısma değinilmesi gerekir. Kullanılacak malzemelerin gerekli görülen dermatolojik testlerden geçmiş olması lazımdır. Böyle olmayan ürünleri kullanmanız önerilmez. Çünkü dövme; kalıcı da olsa geçici de olsa deri üzerine uygulanan bir işlemdir. Derinize uygulayacağınız malzeme yeterli sağlık geçerliliğine sahip değilse, uzun vadede canınızı fazlaca sıkacak sonuçlara sebebiyet verebilir. Sadece cildinizi değil, genel sağlığınızı bozabilecek; dermatolojik olarak yasaklanmış ürünlerden kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir. Çünkü ciltte oluşabilecek rahatsızlıklar birçok farklı semptomlara sebep olur. Günümüzde bu malzemelerin standartlarına bakmak isterseniz, bakacağınız temel kontrol noktası Avrupa Birliği (AB) olmalıdır. AB standartlarını belirlerken, bütün dermatolojik görüşleri kullanır ve bu konuda insanları riske atmaz. ‘Kozmetik ürün güvenliği direktifleri’ bu konuda çıkartılmış yazılı kurallar bütününden biridir.

Geçici dövme uygulanırken asla bir acı duymazsınız. Fırça ile sürülerek ya da sprey şişesinden püskürtülerek yapılır. Sorunsuz ve acı olmayan şekilde dövme sahibi olabilirsiniz. Dövmenizi kendiniz yapmak isterseniz, tanımlanan adımlara uymanız tavsiye edilir. Öncelikle dövme yapacağınız bölgeyi güzelce temizleyin. Seçtiğiniz dövme kalıbını bölgeye yapıştırın ve kurumasını bekleyin. Ardından geçici sprey şişesini iyice çalkaladıktan sonra bölgeye sıkarak işleminizi tamamlayın. 1 dakika kadar kuruduktan sonra, kalıbı çıkartın ve dövmenizi pudralayarak kullanıma hazır hale getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.